8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Mesajları

Öncelikle KADINLAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN . Mesajımızda 8 mart emekçi kadınlara özel harika sözler bulunmaktadır.

– Adam olmadan önce insan olabilmenin en temel unsurudur kadın. Çoğu zaman değil, her zaman her gözün nuru, hayatın can damarıdır. 8 Mart dünya kadınlar gününüz kutlu olsun

 

– SEN HAYATIMIN KUTUP YILDIZI OLDUN. NEREYE GİDERSEM GİDEYİM IŞIGININ ALTINDA SEVGİNLE UYUDUM. DOĞRU YOLU BULDUM. SENİ SEVİYORUM. KADINLAR GÜNÜN KUTLU OLSUN..

 

– Bütün dünya kadınlarına sağlık, mutluluk ve esenlik dolu günler diliyor, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.

 

– Kadınlar İnsanlığın devamı için olmazsa olmazdır. En büyük dertlerin dertlisi, en büyük mutlulukların ardındaki kahramandır. Dünya Kadınlar Günü”nüz kutlu olsun.

 

– Analarımız, bacılarımız, hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden kadınlarımızın Kadınlar Günü”nü kutluyorum.

 

– 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, saygıdeğer Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve mutluluk dolu bir gelecek diliyorum.

 

– Kısa bir mesaj olmalı bu. Sana binlerce öpücük ve sevgi yolluyorum buradan.. Bil ki unutulmadın.. Kadınlar günün kutlu olsun!

 

– Güneş yüzlü annem, ellerinden öperim. Kadınlar günün kutlu olsun..

 

– Eğer yanınızda olsaydım size sımsıkı sarılır, yaşam boyu gözlerinizdeki ışıltının devam etmesini, huzurlu bir hayat sürmenizi dilerdim. Kadınlar gününüz kutlu olsun.

 

– Mesafeler uzak olsa da, yüreğim hep senin canım.. Kadınlar günün kutlu olsun.

 

– Dünyada birçok insan vardır. Kimi mutlu, kimi mutsuz.. Kimi gülüyor, kimi ağlıyor.. Ama tüm güzelliklere ve mutluluklara layık biri var; O”da şu anda bu mesajı okuyor. Kadınlar Günün Kutlu Olsun!

 

– Arkadaşlar yıldızlar gibidir, onları her zaman göremezsin ama senin için her zaman var olduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin. Kadınlar günün kutlu olsun.

 

– Yüreğindeki sınırsız sevgi ve sabır için çok teşekkürler kadınlar günün kutlu olsun..

 

– Aslında senin küçük bir kopyanım. Umarım senin kadar sevgi dolu olurum.. Kadınlar günün kutlu olsun.

 

– Acıyla yoğrulan, sabırla bilenen kadınlarımızın dünya kadınlar günü kutlu olsun.

 

– Hakkı ödenemeyecek olan kadınların 8 Mart kadınlar günü kutlu olsun.

 

– Bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini diliyorum.

 

– Can dostum biricik arkadaşım 8 Mart Dünya Kadınlar Günün kutlu olsun

 

– Analarımız, bacılarımız, hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden kadınlarımızın Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

 

– 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, saygıdeğer Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve mutluluk getirsin. Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun

 

– Doğumdan ölüme kadar her hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın bu özel gününü yürekten kutlarım.

 

– Kadın, doğası gereği zayıftır; ama acıya en çok o dayanır. Kadının direncini kıran tek şey; hayal ettiği kişinin boş çıkmasıdır. Hiçbir kadının hayali boşa çıkmasın Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun

 

– Peygamberimizin (Cennet annelerin ayakları altındadır) sözünün muhatabı olan tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlarım.

 

– Müminler için en güzel örnek Sevgili Peygamberimizdir. O, hanımlara karşı daima sevgi, saygı, hoşgörü ve anlayış göstermiş, bırakın dövmeyi; hanımlara karşı hiçbir zaman kaba davranmamış; hep güler yüzlü olmuştur. Dolayısıyla Peygamberimizin hanımlara karşı gösterdiği bu tavır, hepimiz için örnek olmalıdır. Bu vesile ile tüm kadınlarımızın gününü kutluyorum.

 

– Sabırlısın, sıcaksın, şefkatlisin, koruyucumsun, bağışlayansın.. Annemsin. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün Kutlu Olsun..Seni çok seviyorum.

 

– 8 Mart, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini dile getirdikleri gündür. Kadınlarımızın bu anlamlı gününü yürekten kutluyorum.

 

– Adam olmadan önce insan olabilmenin en temel unsurudur kadın. Çoğu zaman değil, her zaman her gözün nuru, hayatın can damarıdır. 8 Mart dünya kadınlar gününüz kutlu olsun.

 

– Cumhuriyetimizin odak noktasında yer alan kadınlarımız, modern ve çağdaş günlere gelmemizde önemli görevler başarmışlardır. Kadınlar gününüz kutlu olsun.

 

– Doğumdan ölüme kadar her hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın bu özel gününü yürekten kutlarım.

 

– Her zaman ne istediğini bilen, erkeğinin ardında ona destek veren, çocuklarının başında koruyup kollayan kadınlar… Dünya Kadınlar Gününüz kutlu olsun…

– Seni ben çiçeklerden yemişten ve klasik dörtlüklerde anlatıldığından daha çok fazla severim, seni çook severim kadınlar günün kutlu olsun.

 

Her kadın bir çiçektir. Bu özel günlerinde onlara bir çiçek hediye edelim. Kadınlar gününüz kutlu olsun.

 

– Sen hayatımın kutup yıldızı oldun, nereye gidersem gideyim ışığının altında sevginle uyudum. Doğru yolu buldum, seni seviyorum! Kadınlar gününü en içten dileklerimle kutlarım.

 

– Bütün dünya kadınlarına sağlık, mutluluk ve esenlik dolu günler diliyor, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.

 

– Analarımız, bacılarımız, hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden kadınlarımızın Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

 

– Onlardan olduğumuz ve yaşamımızın doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakar kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.

 

– 8 Mart, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemleri dile getirdikleri gündür. Kadınlarımızın bu anlamlı gününü yürekten kutluyorum

 

– Bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini diliyorum.

 

– Senin sevgin dünyamı ısıtan tek güneştir. Hiç ışığın eksilmeyecek biliyorum. Varlığınla mutluyum. Kadınlar günün kutlu olsun sevgili anneciğim..

 

Kürtçe ve İngilizce Emekçi Kadınlar Günü Mesajları

 

– Ez 8’ê Adara Roja Jinên Dinyayê, li hemû jinan pîroz dikim. Zordarîya li dijî jinê, ji bo mirovahîyê îxanete. “8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle dünyadaki bütün kadınları kutluyorum”) – Recep Tayyip Erdoğan

 

– Bi ramanê jin jiyan azadiye… Ev roja pîroz ya jinên kedkar yên cîhanê, bi taybetî li jinên kedkar û di heman demê de li hemû jinên dinyayê pîroz be..  (Özgür kadın düşüncesiyle, bu kutsal  dünya  emekçi  kadınlar  gününü, özelde emekçi kadınlara genelde ve tüm dünya kadınlarının  günü  kutlu olsun.)

– Sending you wishes to say you blossom up the world around me! Happy Women’s Day!

 

– No matter from which angle. I look at you . You appear to be an angle and Women’s Day is the perfect to say: I am so lucky to have you in my life.

 

– On this special day, celebrate life. Take a break from your busy schedule. Let your hair down, have fun and do what your heart says. Coz today is your day. Have a great Women’s Day!

 

Dünya Kadınları ile İlgili Ünlü Düşünürlerin Sözleri

Kadınlarla ilgili en bilindik sözleri sizler için toparladık. Bakalım ünlü düşünürler kadınlarla ilgili neler demişler;

 

– Kadınlar size Allah’ın emanetidir! Hz. Muhammed (S.a.v)

 

– “Kadın; bilmeyene ‘nefs’, bilene ‘nefes’tir.” – Şems-i Tebrizi

 

– “Sevmekte kadınlar profesyonel, erkekler ise amatördür.” – Francois Truffaut

 

– “Yeryüzünde gördüğümüz her şey, kadının eseridir.” – Mustafa Kemal Atatürk

 

– “Bir kadın olarak kentim yok. Bir kadın olarak kentim tüm dünya..” – Virginia Woolf

 

– “Bir kadın hak ettiği yaştadır.” – Coco Chanel

 

– “Kadınların siyasal güçleri yoktur sözde; oysa akıllı kadınlar, aptal kocalarını hiç güçlük çekmeden parlamentoya sokar, hatta bakan koltuklarına oturturlar.” – Bernard Shaw

 

– “Kadınlarımız için asıl mücadele alanı, asıl zafer kazanılması gereken alan, biçim ve kılıkta başarıdan çok, ışıkla, bilgi ve kültürle, gerçek faziletle süslenip donanmaktır. ben muhterem hanımlarımızın Avrupa kadınlarının aşağısında kalmayacak, aksine pek çok yönden onların üstüne çıkacak şekilde ışıkla, bilgi ve kültürle donanacaklarından asla şüphe etmeyen ve buna kesinlikle emin olanlardanım.”  Mustafa Kemal Atatürk

 

– “Havayı geldiği gibi, rüzgarı estiği gibi, kadını da olduğu gibi kabul edin.” – Alfred de Musset

 

– “Kadınlar ile ilgili yapılabilecek üç şey vardır. Onu sevebilir, onun için acı çekebilir ya da onu edebiyata çevirebilirsin.” – Henry Miller

 

– Kadın… Çocukken bizi gözeten, gençken mutluluğumuz için caba gösteren, yaslandığımızda ise bize teselli verendir. Albert Samain

 

– “Erkeklerin tersine kadınlar, sevdikten sonra arzu etmeye başlarlar.” – Henry de Montherland

 

– “Dünyayı kadınlar yönetiyor olsaydı hiç savaş yaşanmazdı ancak 28 günde bir derin müzakereler yaşanırdı.” – Robin Williams

 

– “Bir kadına doğru ayakkabıları verirseniz dünyayı bile fethedebilir.” – Marilyn Monroe

 

– “Hıçkırarak ağlayan bir kadının gözyaşları, ağlatan adamın başına geleceklerinin altına atılacak imzadır.” – Charles Bukowski

 

– “Her zaman olduğu gibi,her aptal adamın arkasında mükemmel bir kadın vardır.” – John Lennon

 

– Bir kadına inanmak, ona tapmak, onu hayatin başlangıç noktası, ışığı bellemek. Bu yeniden doğmak değildir de nedir? Honore de Balzac

 

– “Kadınlar sevilmek için yaratılmıştır, anlamak için değil.” – Oscar Wilde

 

– “Kadınlar kendini güldüren erkekten hoşlanır sözü yalandır unutma. Çünkü kadınlar, sadece hoşlandıkları erkeklere güler aslında.” – Can Dündar

 

– Zeki bir kadın hazinedir. Güzel ve zeki bir kadın güçtür.  George Meredith

 

Kadınlarla İlgili En Güzel Şiirler

Kadınlar en çok şiiri severler çünkü şiirler hep bir kadın için yazılmıştır. Kadın, duygudur; duygu ise şiirin temelidir yani kadın bir şiirdir. Bu kutlu günde kadınlarımızı anlatan en güzel şiirleri sizler için bir araya getirdik.

Dünya Kadınlar Günü Şiiri

Bugün dünya kadınlar günü

Aklıma geldi anamın yüzü

Mavi mavi iki gözü

Ve hep gülen yüzü

 

Bugün dünya kadınlar günü

Kadınlara bir gün yetmez

Kadınların çilesi hiç bitmez

Kadınların çektiğini kimse çekmez

 

Bugün dünya kadınlar günü

Anam, bacım, teyzem

Size yetmez 8 Mart günü

Her gün sizlere kadınlar günü

 – Alpay Türkoğlu –

 

***

 

 Adı Kadın Yüreği Yangın

Adı kadın

Anadır bacıdır kadın

Candır cananadır, eşdir kadın

Eli öpül esidir, duygu selidir kadın

 

Anlattıkça çoğalan, çoğaldıkça güçlenen kadın

Adı kadın yüreği yangın, acılarla yoğrulan kadın

Gözyaşlarını içine akıtan kadın

Eşinin şekillendirdiği kalıba giren kadın

 

Sorgusuz sualsiz istenileni yapan kadın

Gözü yaşlı, bağrı yaslı kadın

Daha küçücük bir kızken gelin edilen kadın

Ne olduğunu anlamadan bebe karnına koyulan kadın

 

Küçücük bir çocukken çocuk doğuran kadın

Ummanda kaybolan kadın

Adı kadın

Yüreği yangın kadın…

 – Serap Atay –

 

****

 

 Anacığım

Anneme ve bütün annelere –

Nasıl hatırlamam anacığım nasıl?

Kaç geceler bana ninni söylerdi,

Hasta olunca oydu başucumda bekleyen,

Biraz yorulmayayım, üzülmeyeyim, hemen

Alır kucağına okşardı, saçlarımı öperdi.

 

Nasıl hatırlamam anacığım nasıl?

Uzun kış geceleri masal masaldı.

Güzel çoban kızları, iyi kalpli sultanlar,

Bir suyun akışı gibi geçip gitti zamanlar

Şimdi ne o dünkü çocuk, ne de o masal kaldı.

 

Nasıl hatırlamam anacığım nasıl?

Yıkayan oydu mürekkep lekeli parmaklarımı.

Akşam biraz geciksem yollara düşerdi .

Sokağa çıkarken «Yavrucuğum üşütme» derdi.

Hemen bir kazak örerdi biraz boş kaldı mı.

 

Nasıl hatırlamam anacığım nasıl?

Bilirim yine kalbinde yerim anacığım.

Selam sana Kadınlar Günü İstanbul’dan.

Yeni dönmüşçesine bir akşam okuldan,

Vefalı ellerinden öperim anacığım.

  – Ümit Yaşar Oğuzcan –

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir